התמודדות עם מכרסמים בעסק או בבית

16622929-protecting-plant-from-vermin-with-pressure-sprayer
על בטיחות בהדברה
אפריל 15, 2015

התמודדות עם מכרסמים בעסק או בבית

4780681013_794b3cc5df_b

מכרסמים הגיעו גם אלייך?הדברת מכרסמים

כמי שמנהלים עסק, או אפילו משק בית, אתם בוודאי יודעים שאין דבר מתסכל יותר מאשר לגלות שכל עמלכם ירד לטמיון. מצב כזה יכול להתרחש כאשר לבית העסק או אל הבית חדרו מזיקים. מתוך סוגי המזיקים הרבים, היונקים הקטנים ובהם העכברים, החולדות ומכרסמים שונים הם בעלי הפוטנציאל לגרום לנזקים החמורים ביותר. בעלי חיים אלו לא רק מגיעים למצבורי מזון, משחיתים אותם ומהווים פוטנציאל להעברת מחלות, אלא שהם גם מכרסמים את דרכם בקירות, ארונות, יחידות אכסון, חלקי צנרת, חוטי חשמל וגורמים להם לנזק בלתי הפיך.

מעבר לכך קיים גם הפן הרגשי, היתקלות בעכבר רץ במטבח בשעת לילה מאוחרת יכולה להיות אירוע טראומטי עבור לא מעט אנשים… וכאשר מדובר בעסק, זוהי גם פגיעה במוניטין וחשש למעורבות של גורמי פיקוח תברואתי.
בנוסף, המכרסמים הללו ניחנו בקצב התרבות מרשים. במידה ותימנעו מטיפול בעכבר בודד אתם עלולים למצוא את עצמכם נלחמים בתוך זמן קצר בעשרות, מאות ואף אלפי פרטים.

טיפול מניעתי כנגד מכרסמים

על מנת למנוע את הגעתם אליכם יש לדאוג לניקוי קבוע של פחי אשפה, גיזום של עצים ושיחים בסביבת חלונות המבנה והתקנת רשתות בכניסות אליו. בנוסף, את כל מצרכי המזון יש לאכסן בכלים סגורים ואין להשאיר מזון חשוף או פתוח, לרבות המזון של חיות המחמד שלנו.

הרחקה והדברה

היה ולמרות כל אמצעי המניעה חדרו לתחומכם מכרסמים, יש לפעול להרחקה או הדברה שלהם.

קיימות מספר דרכים לעשות זאת, לכל אחת היתרונות והחסרונות שלה:

  • לכידה במלכודת כלוב עם פיתיון ושחרור המכרסם במקום מרוחק בטבע.
  • מלכודות קפיץ או מלכודות דבק בה המזיק מומת (שיטות אשר נחשבות בלתי הומניות ובנוסף יש לזכור שמדובר בבעלי חיים נבונים אשר לעיתים לומדים לזהות את המלכודות ונמנעים מלהתקרב אליהן)
  • הדברה באמצעות רעלים. שיטה זאת היא ללא ספק היעילה ביותר אולם אין לבצע אותה בשום פנים באופן עצמאי מאחר וסוגים שונים של רעל עלולים לפגוע בילדים קטנים או בחיות מחמד. רק מדביר מקצועי בעל רישיון יודע באיזה סוג רעל להשתמש, באילו כמויות ואיך לפזר רעלים מסוג זה (לדוגמא בתיבות האכלה ייעודיות).

מעוניינים לדעת יותר על הדברה בבית והעסק? התקשרו לטלפון 050-5952925 או השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>